İSG Sınavı Konu Dağılımı | 2023

İSG Sınavı Konu Dağılımı | 2023

Merhaba sevgili okuyucularımız, bugün sizlerle İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sınavı konu dağılımı hakkında bilgi paylaşacağız. Aynı zamanda bu yazıda İSG sınavının ne zaman yapılacağına da yer vereceğiz.

İSG Sınavı Ne Zaman?

Birçok kişinin merak ettiği konulardan biri olan İSG Sınavı, her yıl iki defa ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir. 2023 yılının ilk İSG sınavı 6 Mayıs 2023 tarihinde yapılacaktır. 2023 İSG/2 Sınavı ise 10 Aralık 2023 tarihindedir.

İSG Sınavı Konu Dağılımı

İSG eğitimi alan kişiler için İSG sınavı konu dağılımı oldukça önemlidir. Sınavda başarılı olmak isteyen öğrenciler, İSG sınavında en çok çıkan konuları merak etmektedir. Biz de sizler için İSG sınavında çıkan konuların yoğunluk oranlarını paylaşıyoruz.

İSG Sınavı KonularıYaklaşık Yüzde (%) Oranı
Hukuk%5
Genel İSG Konuları%15
Mevzuat%30
Sağlık%10
Teknik%40

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için BULUT AKADEMİ™ sitemizde bulunan İSG Sınavı Konuları yazımızı inceleyebilirsiniz.

İSG Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

  • İSG sınavı konularını bilmek çok önemlidir. Bu yüzden sınavda çıkabilecek olan konuları öğrenmek için bir eğitim almak gerekmektedir.
  • İSG eğitimi alırken notlar almak ve konuları anlamak önemlidir. Bu sayede sınavda çıkabilecek sorularda daha rahat cevap verebilirsiniz.
  • Soru çözümleri yaparak pratik yapmak da sınavda başarılı olmanıza yardımcı olabilir.

Siz de İSG sınavına hazırlanırken, yukarıda belirttiğimiz ipuçlarını dikkate alarak daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Unutmayın, başarı her zaman özveri ve çalışmakla elde edilir. Başarılar dileriz.