2023 İSG Sertifika Ücretleri

2023 İSG Sertifika Ücretleri

Bugünkü yazımızda, 2023 İSG Sertifika Ücretleri konusunu ele alarak, İSG sertifikası almak isteyenlerin ödeyecekleri ücretleri ele alacağız. Ayrıca, 2023 İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti hakkında da bilgi vereceğiz.

2023 İSG Sertifika Ücretleri

İş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmak isteyen kişilerin İSG sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. İSG sertifikası almak isteyen adayların öncelikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan İSG eğitimi almaları gerekmektedir.

İSG eğitimini tamamlayan adaylar ÖSYM tarafından yapılan İSG sınavına girmelidir. İSG sınavında başarılı olan adaylar İSG sertifikasını almaya hak kazanırlar.

İSG sertifikasına sahip olan kişilerin belirli aşamaları tamamlaması gerekir. İlk olarak İSG Katip sistemi üzerinden sertifika başvuru sürecini başlatmalıdır. Sertifika başvuru sürecini tamamlayan adaylar ikinci adım olarak bakanlık tarafından belirlenen İSG sertifika ücretini Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırmalıdır.

İSG Sertifikası başvuru süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen kişiler “2023 İSG Sınavını Kazandım Ne Yapmalıyım?” başlıklı yazımızı inceleyebilir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen 2023 İSG Sertifika Ücretleri İSG Katip üzerinden yayımlandı.

2023 İSG Sertifika Ücretleri:

  • 2023 yılında Eğitici, İş Güvenliği Uzmanlığı veya İşyeri Hekimliği için İSG Sertifikası almak isteyenlerin ücreti 1.534 TL’dir.
  • Diğer sağlık personeli için 2023 İSG Sertifika ücreti ise 383.50 TL’dir.

2023 İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti

İSG alanında çalışmaya devam etmek isteyen kişilerin beş yılda bir İSG Sertifikası Vize Yenileme işlemini yaptırması gerekmektedir. İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti her yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

2023 yılından itibaren Eğitici, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli olan kişiler için İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti 383,50 TL’dir.

Bu yazımızda 2023 İSG Sertifika Ücretleri hakkında bilgi verdik. Ancak, daha fazla bilgi almak veya İSG eğitimi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin İSG Kursu sloganıyla tam 14 yıldır binlerce kişiye İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi veren Kariyer Enstitüsü, en uygun fiyat avantajlarıyla hizmet vermektedir.