Bilecik İşyeri Hemşireliği Kursu | Bulut Akademi

FORMU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM

  İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yapılan düzenlemeler yeni meslek kollarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır ve bunlardan birisi de işyeri hemşireliği, diğer adıyla diğer sağlık personeli olmaktadır. DSP olarak kısaltılabilen bu meslek dalına gün geçtikçe rağbet artmakta, Bilecik işyeri hemşireliği kursu ile sertifika sahibi olmak isteyenler fazlalaşmaktadır. Bulut Akademi olarak bu alanda on yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz. İşyeri hemşireliği kurs ücretleri ve kalitemizle öne çıkıyor, kursiyerlerimizin en iyi şekilde süreci tamamlamalarına yardımcı oluyoruz.

  Diğer Sağlık Personeli Kimlerdir?

  Diğer sağlık personeli, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanununda geçen, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimiyle ortaklaşa çalışan, bu alanda eğitim almış kişidir. Kanunen işyeri hekimi çalıştırmak zorunda olan bütün işyerleri işyeri hemşireliği sertifikası sahibi bir diğer sağlık personeli de çalıştırmak zorundadır.

  İşyeri Hemşireliği Nedir?

  İşyeri hemşireliği, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yer alan, iş güvenliği uzmanı ve iş hekimiyle koordineli çalışan sağlık personellerini ifade eder. İşyeri hemşireliği için mutlaka bakanlıkça belgelendirilmiş olunmalıdır ve şu unvanlara sahip olanlar işyeri hemşireliği belgesi alabilmektedir:

  • Hemşire,
  • Sağlık memuru,
  • Acil tıp teknisyeni,
  • Çevre sağlığı teknisyeni.

  Bütün bu unvanlara sahip kişiler lise, ön lisans ya da lisan s fark etmeksizin Bilecik işyeri hemşireliği kursu eğitimlerine katılabilir ve sonrasında sınavlarda yeterlilik göstererek belge sahibi olabilirler.

  İşyeri Hemşiresi Ne İş Yapar?

  İşyeri hemşireliği eğitimi sonrasında süreci tamamlayan işyeri hemşireleri çeşitli işler yaparlar. Bunların bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini muayene formuna işlerler. İşyeri hekimi tarafından yapılan muayeneler esnasında hekime yardımcı olurlar.
  • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesini yaparlar ve sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlarlar.
  • İşyardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütülmesinde işyeri hekimiyle çalışırlar.
  • Çalışanların sağlık eğitimleri esnasında eğitmenlik yaparlar.
  • İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen kurallarına uygunluğunun izlenip denetlenmesinde görev alırlar.
  • İşyeri hekimi tarafından iş sağlığı ve güvenliğine dair verilecek diğer işleri yürütürler.

  İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur?

  DSP belgesi almak için belli şartları sağlamak gerekir. İşyeri hemşireliği belgesi alabilmek için ilk olarak hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni veya çevre sağlığı teknisyeni unvanlarından birisine sahip olmak gerekir.

  Unvan gereğini sağlayanların bakanlıkça yetkilendirilmiş bir Bilecik işyeri hemşireliği kursu eğitimlerine katılması gerekir. Bulut Akademi olarak uzun süredir bakanlıkça yetkilendirilmiş, profesyonel bir Bilecik iş güvenliği kursu olarak hizmet veriyor, eğitim süreçlerini en etkili şekilde yürütülerek kursiyerlerimizin donanım kazanmasını sağlıyoruz. Bilecik DSP kursu eğitim süreçlerini ideal sürede tamamlıyoruz.

  İşyeri hemşireliği belgesi için eğitimler sonunda ÖSYM tarafından yapılacak sınava katılmak gerekir. Bu sınavdan yeterli puan alan adaylar işyeri hemşireliği sertifikası almaya hak kazanır ve işyeri hemşiresi olarak çalışmaya başlayabilirler.

  İşyeri Hemşiresi Ne Kadar Maaş Alıyor?

  Bilecik diğer sağlık personeli kursu sonrasında sertifika alarak çalışmaya başlayan işyeri hemşiresinin aldığı maaş çeşitlilik göstermektedir. 2022 yılı itibariyle ortalama 6 bin TL olan işyeri hemşiresinin en az 4 bin TL civarında olmaktadır.

  İşyeri Hemşireliği Sertifikası Nasıl Alınır?

  İşyeri hemşireliği sertifikası alabilmek için öncelikle hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ya da çevre sağlığı teknisyeni unvanlarına sahip olunabilecek bir bölümden mezun olunmalıdır. Ardından diğer sağlık personeli eğitimi veren bir kurumdan eğitim alınmalıdır. Bulut Akademi olarak bakanlıkça yetkilendirilmiş şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

  Bilecik diğer sağlık personeli kursu eğitim süreci sonunda kursiyerlerin ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava girmeleri ve yeterli puan almaları gerekir. Bütün işyeri hemşireliği eğitimi sürecini ve sınavlarını başarıyla tamamlayanlar iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet gösteren OSGB ve İSGB’lerde çalışabilirler.

  İşyeri Hemşireliği Sertifikası Veren Kurumlar

  İşyeri hemşireliği ya da DSP belgesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bakanlık DSP belgesi vermeye kadar olan süreci yetkilendirdiği kurumlarca yürütmektedir. Bu aşamada en önemli görev Bulut Akademi kurumumuz gibi kurumlara düşmektedir.

  İşyeri hemşireliği sertifikası için gerekli olan bütün eğitimler ve başvuru süreçlerinde Bilecik DSP kursu olarak aktif görev yapıyoruz. Kursiyerlerimizin gerekli evrakları hazırlamalarından hangi tarihte neyi, nasıl yapmaları gerektiğine kadar her detayı takip ediyoruz. Bilecik Diğer Sağlık Personeli Kursu eğitimlerimizde uzman eğiticilerin, iş müfettişlerinin, işyeri hekimlerinin, akademisyenlerin görev almasını sağlıyoruz. Bilecik Diğer Sağlık Personeli Kursu sonunda adaylarımızın hem sınavlara hem de çalışma hayatına en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

  Diğer Sağlık Personeli Sertifikası Ücretleri?

  Bilecik işyeri hemşireliği kursu ve sınav sonrasında başarılı olan adaylar sertifika alabilmek için ücret ödemek zorundadır. Belge ücretleri her yıl ilgili makamlarca belirlenmektedir ve İşyeri Hemşireliği Kurs Ücretleri dışındadır. 2022 yılı için diğer sağlık personeli sertifika ücreti 206,50 TL olarak belirlenmiştir. Bilecik Diğer Sağlık Personeli Kursu ve sınav sonrası sertifika ücreti adayın T.C kimlik numarası ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü kurumsal hesabına yatırılmaktadır.

  İşyeri Hemşiresi Çalışma Süreleri

  DSP eğitimi sonrası sınav sürecini de başarıyla atlatarak bir yerde çalışmaya başlayan diğer sağlık personelleri haftalık en fazla 45 saat çalışabilmektedirler. 4857 sayılı iş kanununda bu detay belirtilmiştir ve ayda dört hafta üzerinden hesaplandığında 52 haftadan bir yılda toplam 2340 saat çalışabilmektedir. Aylık da çalışma saati 195 saate denk gelmektedir. Dolayısıyla işyeri hemşireliği eğitimi sonrası sertifikalı bir işyeri hemşiresi aylık 195 saat sözleşme yapabilmektedir. Tam zamanlı çalışan bir işyeri hemşiresi aylık 22,5 saat de fazla mesai yapabilmektedir.

  2022 DSP Sınavı Ne Zaman?

  Bilecik işyeri hemşireliği kursu sonrasında adayların ÖSYM tarafından yapılan sınava katılmaları gerekir ve bu sınav, senede iki kez yapılmaktadır. 2022 yılı diğer sağlık personeli sınavı İSG/1 ve İSG/2 olarak yapılacaktır. İSG/1 diğer sağlık personeli sınavı 15 Mayıs 2022 tarihinde yapılacaktır. İlk DSP sınavı için başvurular 23 Mart – 4 Nisan arasında yapılacaktır. İGS/2 sınavı ise 11 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır ve ikinci DSP sınavı için de 26 Ekim – 2 Kasım arasında başvurulması gerekmektedir.

  Bilecik İşyeri Hemşireliği Kursu

  Bilecik işyeri hemşireliği kursu alanında deneyimli bir ekiple uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Uzaktan eğitim ve yüz yüze işyeri hemşireliği eğitimi süreçlerimizi başarıyla yürütüyoruz. DSP eğitimi sonrasında adaylarımızın sınava tam manasıyla hazır hale gelmesini sağlıyoruz. Diğer sağlık personeli eğitimi ile birlikte pratik donanım da kazanmış olmalarını sağlıyoruz. Bulut Akademi ayrıcalığıyla tanıştırıyoruz.

  DSP Kursu Süreleri

  Bilecik DSP kursu süreleri toplam 90 saattir. Bilecik işyeri hemşireliği uzaktan eğitim süresi 45 saattir. DSP uzaktan eğitim online olarak yapılmaktadır. Bilecik işyeri hemşireliği uzaktan eğitim süresi sonunda yüz yüze eğitim başlamaktadır. Yüz yüze DSP eğitimi de 45 saat sürmektedir.

  Bilecik İşyeri Hemşireliği Kurs Ücretleri

  Bilecik işyeri hemşireliği kursu ücretleri kurumlara göre değişmektedir. Bilecik işyeri hemşireliği uzaktan eğitim materyalleri, eğitmenleri, deneyim, tecrübe kurs ücretlerini etkilemektedir. Bulut Akademi olarak kalite ve güven sunuyoruz. Bunu uygun işyeri hemşireliği kurs ücretleri ile birleştiriyoruz. En avantajlı Bilecik DSP kursu olmayı başarıyoruz.

  İşyeri Hemşireliği Uzaktan Eğitim

  DSP uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimleri art arda veriyoruz. Yönetmelik gereği ardışık DSP eğitimi aksatanlar bir sonraki aşamaya geçememektedir. DSP uzaktan eğitim 45 saat sürmektedir. Sonrasında 45 saat örgün Diğer Sağlık Personeli Eğitimi başlamaktadır. 90 saatlik Diğer Sağlık Personeli Eğitimi sonunda adaylar sınava girmeye hak kazanmaktadır. Bulut Akademi kurumumuz geliştirdiği sistemle uzaktan eğitim sürecinin en etkin şekilde geçmesini sağlamaktadır.

  Bu kursu oyla post
  FORMU DOLDURUN HEMEN ARAYALIM