İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir? | 2023

İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir? | 2023

Merhaba, bugün siz değerli okuyucularımız için İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir? Sorusunu cevapladık. Bu yazımızda ayrıca 2023 İş Güvenliği Sınavı Ne Zaman? Konusu da bulunmaktadır.

İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir?

İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir? Başlıklı bu yazımızda İş Güvenliği Sınavı hakkında bilgiler vermek gerekir.

İş Güvenliği Sınavı her yıl iki defa yapılmaktadır. Maalesef İş Güvenliği Sınavı na üniversite mezunu olan her kişi katılamıyor.

ÖSYM tarafından yapılan İş Güvenliği Sınavı na:

  • Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri
  • Teknik Eleman Yetiştiren Bölümler
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Lisans ve Ön lisans Programları
  • Fen-Edebiyat Fakülteleri; biyoloji, kimya, fizik bölümlerinden mezun olan kişiler girebilir.

İş Güvenliği Sınavı na girmek isteyen adayların öncellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ ’nden İş güvenliği uzmanlığı eğitimi almalıdır.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimi alan kişilerin ÖSYM tarafından düzenlenen İş Güvenliği Sınavı ndan geçerli not alması gerekir. İş Güvenliği Sınavı 50 sorudan oluşmaktadır. İş Güvenliği Sınavı na giren adayların 75 dakika içerisinde 50 soruyu yanıtlaması gerekir.

İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu Nedir:

İş Güvenliği Sınavı Geçme Notu 70’dir.

İş Güvenliği Sınavı nda başarılı olmak isteyen kişilerin 50 soru içerisinde 35 soruyu doğru yapması gerekir. 35 soruyu doğru yapan kişiler 70 puan alarak İş Güvenliği Sınavı ndan başarılı olabilir.

2023 İş Güvenliği Sınavı Ne Zaman?

2023 İş Güvenliği Sınavı Takvimi ÖSYM tarafından Açıklandı. Her yıl olduğu gibi 2023 yılında da İş Güvenliği Sınavı iki defa yapılacaktır.

ÖSYM kurumu tarafından açıklanan 2023 İSG Sınav Takvimi ne göre 2023 yılının ilk ve ikinci İş Güvenliği Sınavı sırasıyla 06 Mayıs ve 10 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen KARiYER ENSTiTÜSÜ™’nü ziyaret edebilirsiniz.