İSG Sınavı Geçme Notu Nedir? | 2023

İSG Sınavı Geçme Notu Nedir? | 2023

Merhaba! Bu yazıda İSG Sınavı Geçme Notu Nedir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızda İSG Sınavı Nedir? konusu da ele alınmıştır.

İSG Sınavı Nedir?

İşyerlerinde İSG uzmanı olarak çalışmak isteyen kişilerin belirli aşamalardan geçmesi gerekmektedir. İSG uzmanı olmak için öncelikle BULUT AKADEMİ™ Eğitim Kurumundan İSG kursu almanız gerekiyor.

İSG kursunu tamamlayan kişiler, İSG Sınavı na girmeye hak kazanırlar. İSG Sınavı, ÖSYM tarafından yapılmaktadır.

İSG Sınavı’na üniversite mezunu olan herkes giremez. Sadece belirli bölümlerden mezun olan kişiler katılabilir. Bu bölümler arasında Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü, Teknik eleman yetiştiren bölümler ve Fen-Edebiyat Fakülteleri; biyoloji, kimya ve fizik bölümlerinin herhangi birinden mezuniyet belgesi bulunan bölümler yer almaktadır.

İSG Sınavı Geçme Notu Nedir?

10 Aralık 2023 Sınavı‘na katılan adayların merak ettiği konuların başında İSG Sınavı Geçme Notu Nedir? sorusu gelmektedir.

İSG kursu alan kişilerin ÖSYM tarafından gerçekleştirilen İSG Sınavı ndan geçerli bir not alması gerekmektedir.

İSG Sınavı, her yıl iki defa yapılmaktadır. Sınav 75 dakika sürmektedir ve katılımcıların 75 dakika içinde 50 soruyu cevaplaması gerekmektedir.

Başarılı olmak için 50 soru içerisinden en az 35 soruyu doğru yapmanız gerekmektedir.

İSG Sınavı Geçme Notu Nedir?

İSG Sınavı Geçme Notu 70’tir. Bu notu alan kişiler İSG sertifikasına sahip olabilirler. İSG sertifikası alan kişiler kurum ve kuruluşlarda İSG uzmanı olarak çalışabilirler.

Eğer siz de İSG uzmanı olmak istiyorsanız, BULUT AKADEMİ™ Eğitim Kurumunun İSG kurslarına göz atabilirsiniz. En uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen formu doldurun!