İSG Eğitimi Nasıl Alınır?

İSG Eğitimi Nasıl Alınır?

Merhaba, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlerin sıkça sorduğu sorulardan biri İSG Eğitimi Nasıl Alınır? Sorusu. Bu yazımızda, İSG Eğitimi Nedir? Sorusunun yanıtıyla birlikte, İSG eğitimini nasıl alabileceğinizi anlatacağız.

İSG Eğitimi Nedir?

İSG Eğitimi; iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişilere verilen, 180 saat teorik eğitim ve 40 saat uygulama eğitiminden oluşan bir eğitimdir. İSG eğitimi, işyerlerindeki çalışanların sağlıklarını ve güvenliklerini korumak amacıyla yürütülen politikaları tasarlamak ve uygulamak için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefler. İSG eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği mesleğini yapan kişilerin, yani İş Güvenliği Uzmanlarının alması gereken bir eğitimdir. İSG eğitimini tamamlayanlar, İSG Sertifikası alabilirler.

İSG Eğitimi Nasıl Alınır?

İSG Eğitimi Nasıl Alınır? Sorusu, iş sağlığı ve güvenliği konusuyla ilgilenen birçok kişinin merak ettiği bir sorudur. İSG eğitimi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları tarafından verilmektedir. İSG eğitimi almak isteyen kişilerin belirli özellikleri bulunması gerekmektedir. Bu özelliklerden biri, üniversitelerin bazı bölümlerinden mezuniyet belgesi almaktır. Bunlar;

  • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bölümleri
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Lisans ve Ön Lisans bölümleri
  • Fen- Edebiyat Fakültesi; biyoloji, kimya ve fizik bölümleri,
  • Teknik bölümlerdir.

İSG Eğitimi almak isteyen kişilerin, bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına başvurarak belirli belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. İSG eğitimi için gerekli belgeler şunlardır:

  • Kariyer Enstitüsü tarafından PDF olarak gönderilen başvuru formu,
  • Kimlik kartı fotokopisi,
  • Mezuniyet belgesi.

Belgelerin teslim eden kişiler, Kariyer Enstitüsü eğitim danışmanları tarafından sabah ya da akşam eğitim gruplarına yerleştirilmektedir. Eğitim gruplarının eğitime başlama tarihi, KARiYER ENSTiTÜSÜ™ tarafından oluşturulan akademik takvim çerçevesinde belirlenir.

İSG Eğitimi Nasıl Alınır? Sorusu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için Kariyer Enstitüsü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki ücretsiz formu doldurun!