Temel İSG Nedir?

Temel İSG Nedir?

Bugün sizlere iş sağlığı ve güvenliği konusunda en temel eğitimlerden biri olan Temel İSG Eğitimi hakkında bilgi vereceğiz. İşverenlerin ve çalışanların merak ettiği Temel İSG Nedir? sorusunu yanıtlayacak, eğitimin süresi, alınabileceği yerler ve online eğitim seçenekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Temel İSG Nedir?

Temel İSG Eğitimi, iş güvenliği kurallarının çalışanlara nasıl aktarılacağına dair bir eğitimdir. İş kazalarından korunmak, iş sağlığı ve güvenliği ahlakının oluşmasını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir eğitimdir. İşverenlerin iş güvenliği yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için çalışanlarının Temel İSG Eğitimi almaları zorunludur.

Uzaktan (Online) Temel İSG Eğitimi

Temel İSG Eğitimi, çalışanlara verilen bir eğitim olduğu için online olarak alınabilecek bir eğitimdir. Temel İSG Eğitimi almak isteyenler, Temel İSG Eğitim kurumunu tercih edebilirler. Uzaktan eğitimler sayesinde zaman ve mekân kısıtlaması olmadan Temel İSG Eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayar, telefon veya tablet kullanarak Temel İSG Eğitimi sistemine kolayca erişebilirsiniz.

Temel İSG Eğitimi Nereden Alınır?

İşverenler, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına Temel İSG Eğitimi vermekle yükümlüdürler. Eğer işverenler bu eğitimi kendileri sağlayamıyorsa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumu olan Temel İSG Eğitimi kurumundan eğitim almaları gerekmektedir. Temel İSG Eğitimi, online eğitim seçenekleri sayesinde kolayca erişilebilir bir eğitim vermektedir.

Temel İSG Eğitimi Süresi Ne Kadar?

Çalışanların Temel İSG Eğitimi süresi, işyerlerinin tehlike sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde iki yılda en az bir defa 12 saat, az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise üç yılda en az bir defa 8 saat eğitim alınması gerekmektedir. Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise yılda en az bir defa 16 saat eğitim alınması zorunludur.

Eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve uygun fiyatlı eğitimlerimizden yararlanmak için lütfen aşağıdaki ücretsiz formu doldurarak bizimle iletişime geçin.