İşyeri Hekimliği Sınavını Kazandım Şimdi Ne Yapmalıyım?

İşyeri Hekimliği Sınavını Kazandım Şimdi Ne Yapmalıyım?

İşyeri Hekimliği Sınavını Kazandım Şimdi Ne Yapmalıyım?

İşyeri hekimliği sınavını kazandım şimdi ne yapmalıyım? sorusu İşyeri hekimliği sınavını kazanan işyeri hekimi adaylarının merakla cevabını aradıkları soruların başında gelmektedir. İşte İşyeri hekimliği sınavı kazandıktan sonra yapılacaklar.

İşyeri Hekimliği Sertifikasını Nasıl Alırım?

İşyeri hekimliği sınavını kazandığınızda, sertifikanızı almak için belirli bir süreci izlemeniz gerekmektedir. Öncelikle, kimlik bilgilerinizi Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı’na bildirmeniz ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen 2023 işyeri hekimliği belge ücreti ni (1.534. TL) yine Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı’na yatırmanız gerekmektedir.

Belge ücretini yatırdıktan sonra, ödeme bilgisi İş Sağlığı Güvenliği Müdürlüğü’ne bildirilecektir. Ödeme dekontu ulaştıktan sonra sertifika yapılandırma süreci İSG Katip üzerinden yapılacaktır.

İşyeri Hekimliği Sertifikası Kaç Yıl Geçerlidir?

Onaylanmış belgelerin alınma tarihinden itibaren 5 yıl geçerlilik süresi vardır. Yeniletmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına dilekçe ve diplomalarının noter doğrulamalı suretini arz etmeleri gerekmektedir.

İşyeri Hekimliği Mezunları Nasıl Staj Yapar?

İşyeri hekimliği mezunları, mesleklerini daha iyi kavrayabilmeleri için staj yapmak zorundadırlar. Staj, teorik ve uygulamalı şekilde 2 etapta verilen İşyeri hekimliği eğitiminin uygulamalı kısmına verilen isimdir. Staj yeri bulmak için özellikle internet üzerindeki iş ilanları siteleri üzerinden firmaların işyeri hekimi stajyer ilanlarını takip edebilirsiniz.

KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Eğitim Kurumları olarak İşyeri Hekimliği Sertifikası alma sürecinde bütün sorularınızı uzman destek ekibimizle beraber yanıt vermekten memnuniyet duyarız. Daha detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki ücretsiz formu doldurun.