İşyeri Hemşireliği Eğitimi | 2023

İşyeri Hemşireliği Eğitimi | 2023

İşyeri Hemşireliği eğitimi, işyerlerinde çalışan işçilerin sağlık sorunları ve iş sağlığı ve güvenliği konularında destek sağlamak üzere tasarlanmış bir eğitim programıdır.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Nedir?

İşyeri Hemşireleri, işyerlerinde İşyeri Hekimi ile birlikte iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmalar yürütür. İşyeri Hemşiresi olmak isteyen kişilerin belirli aşamaları tamamlaması gerekir.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Kimler Alabilir?

İşyeri Hemşireliği eğitimi alabilecek meslek grupları arasında, sağlık meslek yüksekokulu mezunları, diğer sağlık meslekleri lisans mezunları, hemşireler, ebe ve sağlık memurları yer almaktadır.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Ne Kadar Sürüyor?

İşyeri Hemşireliği eğitimi toplam 90 saattir. Eğitim 45 saat offline (A-senkron) ve 45 saat online (Senkron) eğitim olarak verilmektedir.

İşyeri Hemşireliği Eğitim Konuları Nelerdir?

İşyeri Hemşireliği eğitim konuları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. İşyeri Hemşireliği eğitim konuları toplam 31 tanedir. Bu konular arasında Türkiye ve Dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği, Uygun İşe Yerleştirme, Temel Hukuk ve İş hukuku, İşyeri Tehlike Sınıfı ve İSG-KATİP Uygulamaları, İşyerinde Sağlık ve Güvenlik Hizmetleri, İşyeri Kazaları, İşyerlerinde İlkyardım Örgütlenmesi ve Acil Tıbbi Müdahale gibi konular yer almaktadır.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Nasıl Alınır?

İşyeri Hemşireliği eğitimi almak isteyenler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan eğitim almaları gerekmektedir. KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markası BULUT AKADEMİ™, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İSG Eğitimleri noktasında yetkilendirilmiş bir kurum olarak İşyeri Hemşireliği eğitimi vermektedir.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Sınavı Nasıl Yapılır?

İşyeri Hemşireliği (Diğer Sağlık Personeli) Sınavı, ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Sınav 50 sorudan oluşmaktadır ve genel olarak Genel İSG, Mevzuat, Hukuk, Teknik ve Sağlık konuları yer almaktadır. Sınavdan en az 60 puan alan kişiler başarılı sayılmaktadır.

İşyeri Hemşireliği Eğitimini Tamamlayanlar Ne Yapabilir?

İşyeri Hemşireliği Eğitimini tamamlayan kişiler, İşyeri Hemşireliği (Diğer Sağlık Personeli) Sınavı’na girmesi gerekmektedir. Sınavdan başarılı olan kişiler İşyeri Hemşireliği (Diğer Sağlık Personeli) Sertifikası’na sahip olabilirler.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin

Konu hakkında daha fazla bilgi almak ve İşyeri Hemşireliği eğitimi almak için KARİYER ENSTİTÜSÜ A.Ş. markası BULUT AKADEMİ™’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.