B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

İş güvenliği uzmanlığı sertifikası almak isteyenlerin, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Bu sertifika, çalışma hayatında iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak isteyenlerin alması gereken bir belgedir. Peki B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır? Bu yazımızda tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Nedir?

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası, C sınıfı iş güvenliği uzmanlarının gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen bir belgedir. Bu belge, işyerlerinde veya kamu görevlerinde çalışmak isteyen kişilerin alması gereken bir sertifikadır.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası, iş güvenliği uzmanlarına işyerlerinde veya kamu görevlerinde çalışabilme imkanı sağlar. Sertifikaya sahip olanlar, işyerlerindeki riskleri tespit ederek iş kazalarını önleyebilirler.

B Sınıfı İş Güvenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

B sınıfı iş güvenliği sertifikası, mühendisler, mimarlar, teknik elemanlar, ilgili bölümde öğrenim görenler ve 3 yıl C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapanlar tarafından alınabilir.

C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası alabilecek bölümler arasında mühendislik ve mimarlık fakülteleri, üniversitelerin fen veya fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümleri ve meslek yüksek okullarının 2 yıllık iş sağlığı ve güvenliği bölümleri ve İSG Lisans bölümü yer almaktadır.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

B sınıfı iş güvenliği sertifikası almak için öncelikle gerekli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Gerekli tüm şartları yerine getirdikten sonra, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alıp sınavı geçmeniz ve sertifika ücretini yatırmanız gerekiyor.

Eğer siz de B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz,  hemen aşağıdaki ücretsiz formu doldurun!