İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır? | 2023

İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır? | 2023

Merhaba, bugün siz değerli okuyucularımız için İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır? Sorusunu cevaplandıracağız. İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır? Sorusunun yer aldığı bu yazımızda 2023 İşyeri Hekimliği Sınavı konusu da bulunmaktadır.

İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır?

İşyeri hekimi olarak görev almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruların arasında İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır? Konusu yer almaktadır.

İşyeri hekimi olmak isteyen kişilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. İşyerlerinde işyeri hekimi unvanı ile görevi yapmak isteyen adaylar ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Eğitim Kurumundan işyeri hekimliği kursu almalıdır.

220 saatten oluşan işyeri hekimliği kursunu tamamlayan adaylar İşyeri Hekimliği Sınavı na girmeye hak kazanırlar. İşyeri Hekimliği Sınavı ndan geçerli not alan kişiler işyeri hekimliği sertifikasına sahip olarak görev yapabilirler.

Şimdi isterseniz İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu Kaçtır? Sorusunu yanıtlayalım.

İşyeri Hekimliği Sınavı Geçme Notu 70’tir.

2023 İşyeri Hekimliği Sınavı

İşyeri Hekimliği Sınavı, ÖSYM’nin belirlediği “İSG Sınavı” başlığı altında yapılmaktadır. İşyeri Hekimliği Sınavı her yıl iki defa yapılmaktadır. İşyeri Hekimliği Sınavı toplam 50 sorudan oluşmaktadır. İşyeri Hekimliği Sınavı 75 dakika sürmektedir.

Her yıl olduğu gibi 2023 yılında da İşyeri Hekimliği Sınavı iki defa yapılacaktır. 2023 yılında ilk İşyeri Hekimliği Sınavı 06 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. 06 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan İşyeri Hekimliği Sınavı için Başvuru Tarihleri 17 Şubat 2023 – 23 Şubat 2023 tarihleri arasındadır.

10 Aralık 2023 tarihinde olan İşyeri Hekimliği Sınavı na girmek isteyen kişilerin önce KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Eğitim Kurumu işyeri hekimliği kursu na kayıt olmaları gerekmektedir.

Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen ücretsiz formu doldurun.