İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur?

İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur?

İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur? 🔍 sorusuna yanıt aradığınız bu makalede, İşyeri Hemşireliği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İşyeri Hemşiresi Nedir? sorusunun cevabını vererek başlayalım.

İşyeri Hemşiresi Nedir?

İşyeri Hemşiresi, çeşitli özel ve kamu kurumlarında görev yapan bir sağlık çalışanıdır. İşyeri hekimi ile birlikte, iş yerinde yürütülen sağlık çalışmalarına yardımcı olur. Hemşireler, işyerinde çalışanların periyodik sağlık durumlarını ve işyerindeki hijyen koşullarını kontrol ederler. Ayrıca, işyerindeki sağlık risklerini azaltmak için çeşitli önlemler alırlar.

İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur?

İşyeri Hemşiresi Nasıl Olunur? İşyeri Hemşireliği mesleğini yapmak isteyen kişiler, öncelikle bir üniversiteden hemşirelik, sağlık memurluğu, acil tıp teknisyenliği veya çevre sağlığı teknisyenliği bölümünden mezun olmalıdır. Mezun olduktan sonra, İşyeri Hemşireliği Eğitimi almalıdırlar. Eğitimi alan adaylar daha sonrasında DSP sınavına girmeleri gereklidir. DSP sınavlarını geçen adaylar, İşyeri Hemşireliği Sertifikası alabilirler.

İşyeri Hemşiresi olmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler şöyle:

  • İşyeri Hemşireliği Kursu almak en önemli adımdır.
  • DSP eğitimi veren kurumlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır.
  • Eğitim kalitesi ve özgünlüğü önemlidir.
  • Eğitmenlerin tecrübesine dikkat edilmelidir.

İşyeri Hemşiresi Sertifikası Nasıl Alınır?

İşyeri Hemşireliği Sınavı‘nda 60 ve üzeri not alan adaylar, İşyeri Hemşireliği Sertifikası almaya hak kazanırlar. Sınavı geçen adaylar, belirli bir ücret ödeyerek sertifikalarını edinebilirler. Daha sonra, adaylar İSG-KATİP sistemi üzerinden kayıtlarını oluşturabilirler.

Siz de İşyeri Hemşireliği hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen aşağıdaki ücretsiz formu doldurun.